Červen 2016

Loučení

28. června 2016 v 12:00 | Adele❤ |  Ostatní
Nedokážu uvěřit, že je konec. Za pár dní to bude naprostá minulost. Devět let pomine během okamžiku a já s tím nemůžu nic udělat. Už teď brečím nad tím, jak ten čas utíká jako voda v řece. Ve čtvrtek 30.6 2016 to bude přesně měsíc, co jsme byli na výletě a my všichni to bereme, jako by to bylo teprve včera. Také to bude poslední den, kdy usedneme do lavic jako třída, jako rodina, která se má ráda.
Tímto bych se chtěla rozloučit a trochu zavzpomínat jaké ty časy byly krásné.

Má trpělivost přetekla.

11. června 2016 v 20:21 | Adele❤ |  Myšlenky
Dneska neobvykle článek. Musela jsem to ze sebe nějak vypsat. Vypsat ten pláč.
Moje trpělivost přetekla. Proč jsou lidé tak krutí. Na jedné straně terorismus, na druhé týrání a zabíjení zvířat. Dnes to byla poslední kapka. Ráno jsem zjistila, že byla zastřelena jedna velice mladá a nadaná dívka. Ale proč, sakra! Proč se musí toto dít. Chce se mi z toho všeho brečet. Celý internet zaplavily její fotky. #RipChristina.
Asi nikdy nepochopím tento svět, lidstvo. Lidé jsou tak bezcitní. Nejhorší je to, že se s tím nedá nic dělat. Mohu se jen já sama změnit k lepšímu.
Proto jsem se rozhodla, že od začátku prázdnin začnu nějak pomáhat. Jakkoliv. Najdu si nejspíš útulek, kam budu chodit pomáhat venčit, chtěla bych i nějakou částkou přispět nebo nakoupit nějaké věci, které budou potřeba. Chtěla bych prostě pomáhat, jelikož dobrých lidí není nikdy dost.
Uvědomme si to.

Je těžké být sám sebou.

10. června 2016 v 19:15 | Adele❤ |  Myšlenky
Je těžké zůstat sám sebou?
Dost těžká otázka, nad kterou se musíme zamyslet. V dnešní době, je to o to těžší, jelikož kolem nás je hodně lidí a různých okolních vlivů, kteří s námi manipulují a ukrývají své pravé já. Nechceme být přeci něčí loutkou nebo příslušníkem stáda. Je okolo nás mnoho vlivů.
Už od dětství se setkáváme s manipulací od rodičů, ačkoliv nechtěnou. Ať už ve výchově, různé zákazy, příkazy nebo varování. Rodiče nám tím pomáhají, abychom si zjistili vlastní osobnost, která nás bude doprovázet po celý život. Takto to funguje v komunikativní rodině. Samozřejmě, na povahu dítěte má o to větší vliv nekomunikativní rodina a rozpory v rodině. Dítě není poučováno a tím přebírá schopnosti z toho, co vidí v domácnosti. Ještě horší je to s dítětem, které vyrůstá bez rodiny. Po rodině přichází přátelé. Ve školce a škole se setkáváme s běžnými pocity radosti, ale i smutku. V partě, získáváme jistý pocit bezpečí, odvážíme se na věci, na které by, jsme jinak ani nepomysleli. Dalšími vlivy jsou média, které nás ovlivňují nejvíce. Každý den je možné slyšet nějakou věc v mediích a je jen na nás jestli tomu uvěříme.
Je opravdu tak těžké v dnešní době zůstat sám sebou. Každý by si měl na danou věc udělat svůj vlastní názor.


Stříbrný Rybník

3. června 2016 v 19:23 | Adele❤ |  Cestování
Nejlepší třídní výlet! Jako tuhle větu jsem si nemohla odpustit, protože ani samotná Vídeň na to nemá. Spoustu zážitků, o kterých vám samozřejmě povím. I kdyby vás to nějak nezaujalo, tak to bude stejnak jednou krásná vzpomínka, která mi připomene božských 9 let s mou třídou. Ano, přesně tak!
Ještě jen abych zdůraznila, výlet jako takovej to nebyl. Měli jsme volnou ruku a nezatěžovaly nás nějaké tůry a naplánované akce.