Květen 2016

Pohledy ze světa

25. května 2016 v 16:59 | Adele❤ |  Ostatní
Poslední prezentace zamnou, juhůů. Vždy přijdu s takovou super počáteční větou, haha. Dlouhou dobu jsem si říkala, že to chce už nějakej ten článek, jen já se k tomu nikdy neměla. Teď je ten správný čas. Je zachvilku konec školního roku, vše mám za sebou a teď si můžu už jen užívat. OK užívání se tomu říct moc nedá, jelikož pár týdnů do konce mé dosavadní části života. Po prázdninách budu muset začít novou kapitolu. Věříte mi, že do toho jít ani nechci? Nechci poznat nové lidi, sem šťastná s těmi starými. O základce se vyjadřovat ani nebudu, stále to samé, jeden velký stereotyp. Teď vlastně nastala moje další fáze života. Menší fáze,ok. Stala sem se oficiálně brejlounem,haha. Dobře, nenosím je celou dobu, jen na televizi atd. I tak to je změna. Ještě bych se ráda zmínila o hokeji. Můj sportovní duch byl nastartovanej po celý květen. Čekala jsem výhru nad amíky, bohužel no. Poslední věc, kterou tu napíšu je, že jedem v pondělí na výlet se třídou. Tleskám, ředitel nás pustil, aha. Jedem do Hradce na Stříbrňák, snad nám to počasí bude přát, protože teď to venku na koupačku moc nevypadá, tak snad dopadne alespoň ten paintball a lanový centrum. (článek nejspíš bude, když se dokopu)
Nudná část mého dosavadního života.
Teď na tu část, o které je tento článek!
Už mnohokrát jsem se rozepisovala, že jsem začala s projektem, který spojuje svět. Posílání pohledů. Za tu dobu (asi od března) mi přišlo dohromady 16 pohledů. Bože, mohla jsem vám to napsat klidně dřív, takže ten článek bude nejspíš na více, ehm článků.
První pohled mi tedy přišel 21/Mar/2016, byl to btw. den, kdy jsem šla na ten pohřeb.. Musím říct, že mi to o trošinku zvedlo tu náladu. Pohlednice přišla v dokonalém stavu. Dotyčný ji polepil různými páskami. Bohužel ty nebyly zrovna moc malinké, takže zabraly hodně místa a tím se nemohl moc rozepsat. Napsal jen, že bydlí v Hong Kongu a na pohlednici je čínský pták.
Druhý pohled byl poslán z Taiwanu ta dálka. Holčina píše, že se jmenuje Alina a bydlí v hlavní městě Taiwanu, Taipei City. Má ráda cestování kolem světa a jednou byla dokonce i v Česku a doufá, že Česko znovu navštíví. Btw. pohled moc zajímavý, je na něm napsané - A Collection of Recipes by...
Třetí pohled tentokrát z Německa dorazil 11/Apr/2016 jako ten druhý. Je na něm pohled na Mnichov, bohužel paní má děsný rukopis. Dokázala jsem přečíst jen jedinou větu. Hope you are well, take care. podpis. achjo.
Čtvrtý a dnes poslední dopis dorazil 14/Apr/2016. Chlapík si dal záležet na výběru pohlednice a na tom, co napíše. Jelikož byl první, kdo mi poslal něco s pivkem, tleskám.

Taaak. Dnešní čtveřice je hotová. Určitě mi dejte vědět, jestli se vám tento typ článku líbí. Jsem vždy ráda za nějaké zpětné reakce! Už teď mám v hlavě spousty nových článků, jen je napsat. Užívejte si sluníčka, pokud nějaké bude, užívejte si poslední měsíc školy. Vím, říká se mi to hezky, jelikož už teď to beru jako prázdniny, haha. Hlavně dopilujte známky. Přeju vám klidný konec roku.
Mám vás ráda!!

Vše je konečně zamnou!

10. května 2016 v 18:58 | Adele❤ |  Myšlenky
Ach, můžu si konečně oddechnout! Přijímačky a závěrečky jsou hotové.YES
Omlouvám se, že jsem se celý měsíc neohlásila. Od doby přijímaček jsem se pečlivě učila na závěrečky a dodělávala různé detaily. Dnes jsem tedy prezentovala a mám za 1! Jsem na sebe dost hrdá, jelikož jsem velký nervák, tak jsem to dala v klidu a se ctí. Nejdřív ale popořadě.
Přijímačky dopadly skvěle. Jsem přijatá na obě školy, na jedné jsem byla 4. ze 30! A u té druhé musím ještě čekat na 2. kolo. Jelikož bylo moc málo lidí a polovina z nich to ještě k tomu neudělala, tak prostě musím čekat. Budu to vědět nejspíš do 24. května a pak vám určitě dám vědět.
Dnes jsem tedy měla obhajoby. Abych vysvětlila co to je... Žáci 9. tříd si v prosinci vyberou téma, které poté sepíší do 10 stran, udělají si osnovu a píšou do dubna. Po odevzdání se dělají prezentace, na které je čas do května, kdy se práce prezentují před učitelem, který vedl vaši práci a před AJ učitelem. Ti se vás můžou zeptat na nějaké otázky ohledně vaší závěrečné práce jak v češtině tak i v angličtině. Zvládla jsem to! Měla jsem dohromady 26 bodů z 27 a bylo to vážně super. Snad bych si to i zopakovala znovu:D Jsem na sebe pyšná! (Měla jsem práci na Starověký Egypt)
Další taková menší novinka je, že je mi čerstvě 15!!:D wuhuuu. Narozeniny jsem tedy měla v sobotu /7.5/, kdy jsme hráli hokeeej!:D Achjo, já sem magor. Jak jsem dlouho nic nepsala, tak se musím hrozně moc vypsat!:D V sobotu se také u nás ve městě každoročně /na moje narozeniny/ dělá ohňostroj na počest obětem 2. světové války. Během ohňostroje hrála 1 zajímavá písnička. Nemám ráda české písničky, ale toto...Ta slova, pravda v tom je. Zaposlouchejte se do těch slov a uvědomme si, kde to žijeme.
Jako poslední dnes bych zmínila postcrossing. Už dlouho uvažuji o článcích s tématem dopisy ze světa. Za tu dobu mi přišlo dohromady 12 dopisů z různých zemí, tak mi určitě napište, jestli chcete nějaký ten článek.
Mám vás moc moc ráda!