Leden 2016

Anime je droga!

31. ledna 2016 v 12:00 Ostatní
Jsem zpět! Konečně. Byl to naprostý chaos. Škola byla vážně nabitá a já sem na sebe hrdá jak jsem uhrála vysvědčení! Aby toho nebylo málo, tak se musí přijímačky ještě více přibližovat a já začínám být víc nervoznější. Ale je tu něco, něco co mi to vše zlepšuje, krom blogovaní samozřejmě.
Každý má snad svůj virtuální svět,ne? Do kterého zapluje a je těžké vyplout zpět. Ano, zní to hodně hloupě, že za svůj oddech považuju něco, co asi každý mít rád nebude. Anime. Kreslená hovadina, která zlepší náladu. Ano. Je to droga nebo lépe řečeno klíště, které se drží a nepustí. Představa, že ještě před měsícem jsem neměla páru o tom, jak na tom budu závislá, tak si tleskám, že jsem tak dlouho vydržela se na to nepodívat. Není to zas tak dlouhá doba ale už na nějaká ta anime názor mám. Ať to není tak suché...

Death Note bude stále patřit mezi mé oblíbené. Tady je příklad toho, že anime vážně není jen pro děti. Postavy se k tomu hodí, děj je napnutej jak struna a ta grafika!ach. Abych nějak přiblížila v rychlosti o čem to je. Jde o studenta Lighta, který nalezne na školním dvoře ztracený deník. Jenže není to obyčejný deník. Když se do deníku zapíše jméno člověka, do chvíle zemře. Light tomu nevěří a chce se přesvedčit. Nakonec se rozhodne s mocí zápisníku ze světa odstranit zločince a být bohem Nového světa. Tadá!
Připadám si jako kdybych psala děj knížky do čtenářáku pro učitelku češtiny...
dark, anime, and death note imageanime, apple, and death note image
Kuroshitsuji... démoni, smrtky, vraždící maniaci, psycho loutkaři a jeden boží hrobař. Ano boží! Ta atmosféra viktoriánské Anglie je vážně kouzelná a dodává tu šťávu celému ději. Anime velice rozmanité. Najde se chvilka s Jackem Rozparovačem pak něco jako vlkodlakem, který chrlí oheň a nezčetné množství soubojů, kde hraje hlavní roli kuchyňská soupravička nožů. Postavy jsou vhodné a těch srandovních vět co tam padlo...
Jak už jsem řekla, děj se odehrává ve viktoriánské Anglii, kde jistý klučina Ciel se chce pomstít lidem za spálení sídla Phantomvivů a smrt jeho rodičů. Ze zoufalství prodá duši démonovi.Badabum! Sme na konci...
beautiful, black butler, and eyes imagebeautiful, black butler, and boy image
Koukáte se na anime?

Zapomenout na vše zlé.

16. ledna 2016 v 16:00 Myšlenky
Probouzím se do reálného světa, který je krutý a nemilosrdný. Nedokážu popadnout dech a vůbec se postavit. Kolem sebe vidím jen lidi, kteří mi chtějí pomoct nebo panikaří. Já sama v sobě panikařím a nevím co dělat. Stalo se to v rychlosti, nečekaně. Snažím se dýchat každý kousek vzduchu, ale nejde to! V sobě mám pocit strachu a neklidu, co se bude dít dál? Hraju si na hrdinku, jakože se nic nestalo. Nic nebolí, vše je v klidu.
Odjíždím domů s tváří OKAY a srdcem ve strachu. Nejbližší nic nevědí, jen já se celá klepu. Po bolesti a utrpení vzdávám boj a nechávám se odvézt. Zdálo se to být v pořádku, ale není.
Čas plyne dál a dál jen bolest přetrvává. Kdy to skončí? Já si chci taky odpočinout, nemyslet na to a zahodit vše špatné,zlé vzpomínky. I já jsem jen člověk.
choices, deleted, and gif image

Cestovatelské cíle

12. ledna 2016 v 19:52 Cestování
Zrovna jsem se vrátila z rodičáku a musím si oddechnout!Sice se mi známky na střední už nepočítají ale uspěch tam je:)
Dnešní článek bych pojala asi jako cestovatelské sny.Je spousta míst, která mě lákají svou kulturou nebo přírodou a chtěla bych se tam v co nejbližší době vydat:)
Život je krátký a každý, který si jde za svými sny je později i zrealizuje.Proto nechci svoje ,,mládí'' zahodit ale procestovat.

Užívat si života v Kalifornii!
Takový můj teenagerský sen.Procestovala bych snad celou Kalifornii.Navštívila Golden Gate Bridge v San Franciscu,San Diego nebo proslulé LA.
Tam bych se vážně vybláznila!

http://data.whicdn.com/images/218764191/large.jpg

Vidět přátele ze Slovenska!
Potřebuju vidět našeho souseda.Procestovat ty užasné hory se svými přáteli a jen cítit svobodu!Ničím se netrápit a neřešit věci,které byly nebo budou...

slovakia, winter, and high tatras image

Prohlídka pyramidy!
Můj snad největší sen od dětství!Jako malá jsem milovala film Mumie.Sice to s tím až tak moc nesouvisí ale je to začátek mé záliby k pyramidám a vůbec Starověkému Egyptu..
Prohlídka pyramidy,Udolí Králů a Královen,Sfinga ah! Dostaňte mě tam!

pale, pyramid, and egypt image

Karneval v Riu!
Připojit se na tom festivalu.Pro mě neskutečné bláznoství,které bych si nejvíc užila.

brazil, rio, and rio de janeiro image

Sladká Francie!
Co víc k tomu...

paris, france, and travel image

Machu Picchu!
Můj další cíl.Starodávné město Inků.Udělat si výlet,provětrat si kondičku a poznat sedmý div světa...Nádhera!

peru, machu picchu, and mountains image

Pohled z čínské zdi!
Čína je prostě kouzelná a pohled z té obří zdi?Další ah/smích/.

china, autumn, and wall image

Vidět pořádné safari!
Zvířata se chovají jinak v Zoo a jinak v divočině.

zebra, africa, and animal image

A jako poslední bych chtěla objevit bájnou Atlantidu a zapsat se do dějin! Ale to si vymýšlím,nebo ne?!
Jaké jsou vaše sny?Přeju pohodový večer:)


Staré časy

7. ledna 2016 v 15:00 Myšlenky
Končím devítku, vzpomínám na staré časy. Jaké byly mé dárky,když mi bylo třeba 5 let. Na jaké filmy jsem se dívala,jak jsem vše prožívala... Vzpomněla jsem si na film,který mám zafixovaný v hlavě jako srdcovou záležitost.
carebears and movie imagecartoon, 80s, and care bears image
Starostliví medvídci.. Pouštěla jsem si to stále dokola.O to víc mrzí,když se na film člověk podívá těma střízlivýma staršíma očima a zjistí,že vlastně to je uplná blbost. Kěžbych se vrátila do svých X let a prožila vše uplně znovu...
Někdy si říkám kam tem svět spěje.Co málé děti berou za samozřejmost.Nehážu každého do jednoho pytle,ale už je tomu tak! Děti už nevědí co jsou kazety. Bohužel vědí co je to facebook.
V jejich letech sem pobíhala někde venku a užívala toho,že jsem dítě. Oni si užívaj mobilu.Je jiná doba,vše se mění a vylepšuje ale já to asi stále nechápu.
Čím jsem starší tím víc myslím na ty staré časy,které se nevrátí.
Vlastně jsem četla článek o pozitivním myšlení. Tohle je pozitivní myšlení! Myslím na své krásné dětství.
back, Lyrics, and day imageMůj rok 2015 na blogu.

1. ledna 2016 v 19:45 Myšlenky
Nový rok pro mě znamená začít odznovu.Věřili byste tomu,že to bude už skoro rok co jsem na tomto blogu a stále se ještě hledám?Začalo to na začátku unora.Moje kreativita byla navrcholu a potřebovala sem ji nějak vybít,tak sem si založila blog.Vystřídala sem snad všechny témata. Od článků o knížce na zničení až na to co se dělo v mém týdnu,po různé recenze.
Rok 2015 jsem zakončila článkem o Anglii ve které jsem byla na konci září.Cestování mi je ze všeho o čem sem psala nejbližší, takže přemýšlím o pokračování. Bohužel to zabírá hromadu času, který moc nemám.
Co se týče vzhledu..zatím tu je odzačátku jen jeden.Makám na novém,který se vám i mně bude víc líbit a zapadne k oblíbenému cestování <3
Vyzvednu i jiný styl psaní.Od začátku se hodně změnil a mění.Snažím se aby moje věty vyzněly oddechově a příjemně.Ne jako od robota.Ale to jsou jen moje pocity.
Sama ráda čtu spíš články psané na pohodu nebo když někdo popisuje své pocity:)
Přeju klidný večer!:)